Фильтр-система из медных трубок

Что использовать для варки, ферментации и хранения пива? Где найти? Похвастаться!
isildur
Сообщения: 370
Зарегистрирован: 07 окт 2015, 18:08
Контактная информация:

Re: Фильтр-система из медных трубок

Сообщение isildur »

Прабачце, але гэта няпраўда. Нікель нічым ня горшы (ў нашай сітуацыі) за нержу.
Зы. Праблемы могуць быць толькі ў алергікаў на нікель, але гэта ня мой выпадак)

Вось, тэма добрая на гэты конт - http://forum.homedistiller.ru/index.php?topic=12679.240

Дарэчы, некаторы час працаваў лабараторыі, дзе займаліся рамонтамі ўсякай муры медыцынскай і для малаказаводаў. Амаль ўсё, что можно было там знайсьці металічнага, было зь нікелю, ці нікеляваным.

Выпітыя 300 літраў піва на год на здароўе паўплываюць, здаецца, крыху больш, чым некалькі мітычных атамаў нікелю)

http://www.nickelinstitute.org/NickelUs ... ustry.aspx
Варак : 45 , у бутэльках : Dubbel, Tripel,Imperial Stout,Saison,Wild Ale,Berliner Weisse,у ферментары :Wild, wild, wild,Tripel, DIPA, у планах : wild, wild, wild...

Аватара пользователя
bitloggerob
Сообщения: 586
Зарегистрирован: 15 дек 2012, 22:28
Откуда: Могилев
Контактная информация:

Re: Фильтр-система из медных трубок

Сообщение bitloggerob »

Міфы міфамі, але, як кажуць, сьцеражонага й Бог сьцеражэ.
Beer doesn't ask silly questions... Beer understands.

isildur
Сообщения: 370
Зарегистрирован: 07 окт 2015, 18:08
Контактная информация:

Re: Фильтр-система из медных трубок

Сообщение isildur »

У нержы 304l (зь якой амаль усе фіцінгі й робяць) нікелю ня менш за 11%, а яшчэ хрому ад 20%, й нават мыш'яку крыху. Дык што, так ці інакш атруцімся))
Варак : 45 , у бутэльках : Dubbel, Tripel,Imperial Stout,Saison,Wild Ale,Berliner Weisse,у ферментары :Wild, wild, wild,Tripel, DIPA, у планах : wild, wild, wild...

KaZiK
Сообщения: 511
Зарегистрирован: 28 июн 2012, 13:14
Контактная информация:

Re: Фильтр-система из медных трубок

Сообщение KaZiK »

isildur писал(а):У нержы 304l (зь якой амаль усе фіцінгі й робяць) нікелю ня менш за 11%, а яшчэ хрому ад 20%, й нават мыш'яку крыху. Дык што, так ці інакш атруцімся))
Тут справа у іншым. У нержы нікель і хром з'яўляюца часткай сплаву, а на нікелірованым фіцінгу нікель нанесены хімічным спосабам толькі на паверхню.
Таму калі павярховы пласт будзе пашкоджаны -- гэты нікель пачне больш і больш рэагавать з суслам. Сусла мае кіслотную рэакцыю, а гэта прамы шлях да гальванічнага элементу,
а там і да карозіі.

isildur
Сообщения: 370
Зарегистрирован: 07 окт 2015, 18:08
Контактная информация:

Re: Фильтр-система из медных трубок

Сообщение isildur »

KaZiK писал(а):
isildur писал(а):У нержы 304l (зь якой амаль усе фіцінгі й робяць) нікелю ня менш за 11%, а яшчэ хрому ад 20%, й нават мыш'яку крыху. Дык што, так ці інакш атруцімся))
Тут справа у іншым. У нержы нікель і хром з'яўляюца часткай сплаву, а на нікелірованым фіцінгу нікель нанесены хімічным спосабам толькі на паверхню.
Таму калі павярховы пласт будзе пашкоджаны -- гэты нікель пачне больш і больш рэагавать з суслам. Сусла мае кіслотную рэакцыю, а гэта прамы шлях да гальванічнага элементу,
а там і да карозіі.
Гэта зразумела.
Але я зыходжу з рэкамендацый навуковых інстытутаў, якія канкрэтна пішуць, што ў нашай (броварства, ежа і г.д.) розніцы паміж рознаю няржою і нікелям няма - толькі з-за высокога кошту просто так нікель не выкарыстоўваюць.
Дарэчы, на фіцінгі Вальтэкаўскія (а ў мяне такія) нікель гальванічным спосабам наносяць з папярэднім мядненьнем (ці з "абязцынкаваньнем :D ,як казаць"), што дае някіслую трываласьць па ўсёй паверхні.

Мужыкі, я абяцаю, што зраблю на гэтай канструкцыі 13 варак , а за гэты час зьбяру клон Браўмайстара цалкам зь нержы, выратаваўшы свой арганізм ад нікелю :cheers:
Варак : 45 , у бутэльках : Dubbel, Tripel,Imperial Stout,Saison,Wild Ale,Berliner Weisse,у ферментары :Wild, wild, wild,Tripel, DIPA, у планах : wild, wild, wild...

Аватара пользователя
bitloggerob
Сообщения: 586
Зарегистрирован: 15 дек 2012, 22:28
Откуда: Могилев
Контактная информация:

Re: Фильтр-система из медных трубок

Сообщение bitloggerob »

isildur писал(а):У нержы 304l (зь якой амаль усе фіцінгі й робяць) нікелю ня менш за 11%, а яшчэ хрому ад 20%, й нават мыш'яку крыху. Дык што, так ці інакш атруцімся))
isildur писал(а):Мужыкі, я абяцаю, што зраблю на гэтай канструкцыі 13 варак , а за гэты час зьбяру клон Браўмайстара цалкам зь нержы, выратаваўшы свой арганізм ад нікелю :cheers:
Ну вось... а я ўжо пачаў быў зкручваць нержавыя фітынгі са сваёй Doomsday Beer Machine. Пайду назад іх прыкручу! (trollface)
Beer doesn't ask silly questions... Beer understands.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 18 гостей